Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1976 - Motown Records и Stevie Wonder потпишуваат договор вреден 13 милиони долари.
  • 1983 - од предозираност со дрога на 29 години умира Pete Farndon од Pretenders. Беше отпуштен од бендот една година претходно поради проблеми со дрога.
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • 1980 - The Knack го издаваат вториот албум "...but the little girls understand", само 7 месеци по појавувањето на првиот, "Get the Knack".
  • 2001 - USA No1 Janet “All For You” 7 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје