Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1979 - UK No1 Art Garfunkel “Bright Eyes” 6 w.
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • 1990 - UK No1 Madonna “Vogue” 4 w.
  • 1980 - The Knack го издаваат вториот албум "...but the little girls understand", само 7 месеци по појавувањето на првиот, "Get the Knack".
  • 1945 - роден е гитаристот на Deep Purple, Ritchie Blackmore
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје