David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1980 - "Born to Run" на Bruce Springsteen е прогласена за официјална химна на државата Њу Џерси.
  • 1945 - роден е гитаристот на Deep Purple, Ritchie Blackmore
  • 1974 - Pete Townshend настапува на добротворен концерт, за првпат како солист надвор од the Who.
  • 1983 - од предозираност со дрога на 29 години умира Pete Farndon од Pretenders. Беше отпуштен од бендот една година претходно поради проблеми со дрога.
  • 2001 - USA No1 Janet “All For You” 7 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје