Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1980 - "Born to Run" на Bruce Springsteen е прогласена за официјална химна на државата Њу Џерси.
  • 1979 - UK No1 Art Garfunkel “Bright Eyes” 6 w.
  • 1990 - UK No1 Madonna “Vogue” 4 w.
  • 1945 - роден е гитаристот на Deep Purple, Ritchie Blackmore
  • 1967 - Polydor Records ја издаваат првата снимка на Bee Gees создадена во Англија, "New York mining Disaster 1941". Пропратена е со промотивен слоган кој ја претставува групата како "Најзначаен талент по Beatles-и".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје