Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1960 - Роден е Mark Reilly, Matt Bianco (1988 UK No.11 'Don't Blame It On That Girl').
  • 1991 - Bob Dylan добива награда за животно дело на 33-то доделување на Греми наградите.
  • 1988 - UЅА No.1 Expose 'Seasons Change'
  • 1971 - Саундтракот на 'Jesus Christ Superstar' доаѓа на првото место на американската албумска листа.
  • 1964 - UK No.1 Bachelors 'Diane'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје