Portugal. The Man - Feel It Still


Музички времеплов
  • 1952 - Роден е Tim Finn, воклаист и пијанист во Crowded House (1992 UK No.7 'Weather With You').
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје