Avicii feat. Rita Ora - Lonely Together


Музички времеплов
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • 1954 - Роден е David Paich, воклаист и клавијатурист во Toto (1983 USА No.1 & UK No.3 'Africa').
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1988 - Hillel Slovak, гитарист во Red Hot Chili Peppers умира од предозираност со хероин.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје