Sam Smith - Too Good At Goodbyes


Музички времеплов
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • 1954 - Роден е David Paich, воклаист и клавијатурист во Toto (1983 USА No.1 & UK No.3 'Africa').
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1988 - Van Halen започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'OU812'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје