Плеј листа 14.12.2018


New Rules
Dua Lipa
51
Havana
Camila Cabello feat. Young Thug
34
Wish I Knew You
The Revivalists
16
Dum Dum
Kideko x Tinie Tempah x Becky G
24
What About Us
Pink
20
Lonely Together
Avicii feat. Rita Ora
25
Mind If I Stay
Kadebostany
11
Feel It Still
Portugal. The Man
17
Look What You Made Me Do
Taylor Swift
8
Too Good At Goodbyes
Sam Smith
9
Dusk Till Dawn
Zayn Malik feat. Sia
19
My Man
Parov Stelar
14
Музички времеплов
  • 2003 - Alicia Keys го добива вториот американски бр.1 албум ‘The Diary Of Alicia Keys’. If I Ain't Got You
  • 1996 - UK No.1 Boyzone 'A Different Beat'
  • 1969 - Со гостувањето во шоуто на Ed Sullivan, Jackson Five го имаат првото појавување на ТВ.
  • 1999 - Вокалистот на Happy Mondays, Shaun Ryder, мора да плати оштета од 160.000 евра на својот поранешен менаџерски тим поради несогласување во договорот. Tврдел дека бил под дејство на дрога, па не го прочитал договорот во целост кога го потпишувал.
  • 1963 - На 39 години умира американската пејачка Dinah Washington. Mad About A Boy
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје