Мак Топ 5 10.06.2018


1
Дај некој благослов
FIN Project & Vasko Atanasoski ft. Tena Rak
1 | 3 Недели во листата
137
2
Остави ме да бидам
My Tear
1 | 4 Недели во листата
311
3
Дијамант
ДНК
2 | 2 Недели во листата
32
4
Главен град на тагата
Владо Јаневски
1 | 4 Недели во листата
9
5
Што бараш ти во моја песна
Нокаут и Игор Џамбазов
| 1 Недела во листата
12
Музички времеплов
  • 1971 - На NBC стартува шоуто на Carpenters, 'Make Your Own Kind Of Music'.
  • 1995 - Членот на Public Enemy, Flavor Flav си ги крши двете раце како последица на сообраќајка со мотор.
  • 1945 - Родена е Kim Carnes, најпозната по хитот 'Betty Davis Eyes'.
  • 1999 - Религиозните групации од средна Америка сметаат дека фотографиите на Britney Spears објавени во магазинот Rolling Stone, поттикнуваат детска порнографија. На фотките Britney е претставена со минимум облека на себе во својата спална соба
  • 1964 - Роден е Chris Cornell, вокалист и гитарист во Soundgarden. 'Superunknown'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје