Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1956 - USA No1 Elvis Presley “Heartbreak Hotel” 2 w.
  • 1976 - Eric Carmen доаѓа на американската листа со најголемиот соло хит "All by Myself".
  • 1947 - роден е Iggy Pop.
  • 1959 - роден е Robert Smith од the Cure
  • 1947 - роден е Ален Ворнер гитарист во групата Foundations.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје