Viola Martinsson - Made Of


Музички времеплов
  • 1999 Gary Glitter се појавува во судот во Бристол поради обвиненија за 8 сексуални понуди на малолетни девојки и за 50 обвиненија поврзани со непристојни фотографии.
  • 1950 Роден е Billy Ocean (1988 USА No.1 & UK No.3 'Get Out Of My Dreams Get Into My Car').
  • 2001 UK No.1 Limp Bizkit 'Rollin'
  • 1997 Colonel' Tom Parker, менаџерот и агент на Elvis Presley, загинува на 87 години.
  • 1984 USА No.1 Yes 'Owner Of A Lonely Heart'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје