Kygo & Selena Gomez - It Aint Me


Музички времеплов
  • 1985 - Dire Straits го добиваат вториот британски бр. 1 албум 'Brothers In Arms', бр. 1 и во САД и во уште 24 други земји. Се продава во над 20 милиони копии во светски рамки.
  • 1961 - UK No.1 Temperance Seven 'You're Driving Me Crazy'
  • 1926 - Роден е џезерот и композитор Miles Davis. Бил големо влијание во џез музиката.
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1997 - Извештај покажува дека Elvis Presley е најтиражен постхумен забавувач со продажба од 1 милијарда снимки низ светот, над 480 активни фан-клубови и над 250.000 постојани британски обожаватели кои се уште му ги купуваат снимките.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје