Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје