Плеј листа 19.01.2019


Wonders
Klingande
54
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
34
Lost Frequencies
Like I Love You
1
Thank U Next
Ariana Grande
3
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
7
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
9
Without Me
Halsey
3
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
2
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
1
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
24
Valentine
5 Seconds of Summer
3
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
15
Музички времеплов
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Robert Palmer. Simply Irresistable
  • 1939 - Роден е пејачот и текстописец Phil Everly од Everly Brothers. 'All I Have To Do Is Dream'
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 1998 - Carl Perkins умира на 65 години откако двапати доживеал срцев удар.
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје