Топ 10 @ 10 17.12.2018


1
Boss (Original Mix)
Mercer
5 | 2 Недели во листата
5
2
Epilogue(Original Mix)
Yotto, Caps
| 1 Недела во листата
6
3
Macaco (Mollono.Bass Remix)
Kyrill, Redford, Jacob Groening
| 1 Недела во листата
4
4
Those Nights (Original Mix)
Kellerkind
| Недела во листата
1
5
Naavi
Kora & Wuachuma
3 | Недели во листата
1
6
Safe House (Original Mix)
Made By Pete ft. Penny F
| Недела во листата
1
7
Red Man Calypso (Whitesquare Remix)
Kalyma
| Недела во листата
2
8
Breakfast Of Champion (Original Mix)
DJ Zombi
7 | Недели во листата
5
9
Headspace
Dee Montero ft. Meliha
6 | Недели во листата
1
10
Ventilator
Chaim
| Недела во листата
2
Музички времеплов
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 1997 - Madonna добива награда Златен глобус за најдобра актерка за улогата во филмот 'Евита'.
  • 1998 - Carl Perkins умира на 65 години откако двапати доживеал срцев удар.
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • 1949 - Роден е пејачот и текстописец Robert Palmer. Simply Irresistable
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје