Најбарани 19.01.2019


1
Завидлив поглед
АнтиарТ
38
2
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
24
3
Sweet But Psycho
Ava Max
11
4
Кога најдобро те познавам
Thea
11
5
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
9
6
Nothing Breaks Like A Heart
Mark Ronson feat Miley Cyrus
6
7
Epilogue(Original Mix)
Yotto, Caps
6
8
Boss (Original Mix)
Mercer
5
9
Breakfast Of Champion (Original Mix)
DJ Zombi
5
10
Girls Go Wild
LP
5
11
Macaco (Mollono.Bass Remix)
Kyrill, Redford, Jacob Groening
4
12
Happy Now
Kygo ft Sandro Cavazza
4
13
Baby
Clean Bandit feat. Marina & The Diamonds & Luis Fonsi
3
14
Calmo
Pedro Capo & Farruko
3
15
Thank U Next
Ariana Grande
3
16
Hey Ho
Last Expedition
3
17
Дозволи ми
Валери
2
18
Breathe
CamelPhat feat. Jem Cooke
2
19
Bad Liar
Imagine Dragons
2
20
Ventilator
Chaim
2
Музички времеплов
  • 1939 - Роден е пејачот и текстописец Phil Everly од Everly Brothers. 'All I Have To Do Is Dream'
  • 1943 - Родена е Janis Joplin. Cry Baby
  • 1997 - Madonna добива награда Златен глобус за најдобра актерка за улогата во филмот 'Евита'.
  • 2001 - Се известува дека Paul McCartney е на пат да стане првата поп ѕвезда милијардер. Неговото богатство е проценето на 725 милиони фунти и се очекува да надмине милијарда по продажбата на новите компилации со најголемите хитови на Beatles.
  • 1998 - Carl Perkins умира на 65 години откако двапати доживеал срцев удар.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје