Емисии


Британска музика

Сакате да дознаете за историјата на Британската топ листа ? Тогаш ова е вистинската емисија за вас. Многу информации за случувањата на оваа топ листа години наназад.
Водител: Борис
Термин: недела од 19 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1991 - USА No.1 Mariah Carey 'I Don't Wanna Cry'
  • 1991 - Michael Bolton доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Time, Love and Tenderness'.
  • 1996 - UK No.1 Gina G 'Ooh Aah...Just A Little Bit'
  • 1947 - Роден е Mitchel Margo од The Tokens (1961 US No.1 & UK No.11 'The Lion Sleeps Tonight').
  • 1958 - Роден е пејачот, текстописец и гитарист во The Jam и познат соло изведувач, Paul Weller.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје