Антена 5 Тим

Ерик Фокс

Кирил Зарлинов

Водител, Ди Џеј

erikfox@antenna5.fm
Стил
dance, techno, pop
Фаворити
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 2004 - UK No.1 Busted 'Who’s David'
  • 1992 - UK No.1 Shakespear's Sister 'Stay'
  • 1997 - Blur доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Blur'.
  • 1988 - На концерт во Лос Анџелес, Stevie Wonder е прогласен за MusiCares Личност на годината.
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје