David Guetta feat Justin Bieber - 2U


Музички времеплов
  • 1988 - Sonny Bono е инаугуриран за градоначалник на Палм Спрингс.
  • 1942 - роден е Alan Price, клавијатурист во Animals.
  • 1982 - Paul Simon и Art Garfunkel повторно се обединуваат за европска турнеја. Американскиот дел никогаш нема да се одржи поради тензии меѓу нив.
  • 1980 - USA No1 Blondie “Call Me” 6 w.
  • 1986 - USA No1 Prince “Kiss” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје