DJ Khaled feat Rihanna & Bryson Tiller - Wild Thoughts


Музички времеплов
  • 1987 Bruce Springsteen го внесува Roy Orbison во Rock'n'Roll Hall of Fame.
  • 1976 Родена е Emma Bunton, Baby spice од Spice Girls и соло изведувачка.
  • 2001 UK No.1 Limp Bizkit 'Rollin'
  • 1992 Billy Idol е обвинет за напад и злоупотреба во инцидент случен пред ресторан во западен Холивуд. Казнет е со 2.700 долари и мора бесплатно да се појави во анти-дрога реклами.
  • 1989 USА No.1 Phil Collins 'Two Hearts'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје