Емисии


Утринско возење

Емисија наменета е за сите ранобудници, со кои заедно го пиеме утринското кафе и се расонуваме со најубавите хитови на Антена5. Ве информираме како да се облечете пред да излезете од дома, зависно од временските услови и секако на кои патни правци да внимавате доколку патувате некаде. Информации за настаните од културата, спортот, репертоари на кина, театри, концерти итн.
Водител: Тони
Термин: од понеделник до петок од 06.50 до 08.00 часот
Музички времеплов
  • 2004 - UK No1 Eamon “F*** It (I Don’t Want You Back)” 4 w.
  • 1975 - премиера на специјална ТВ емизија за Alice Cooper, "Welcome To My Nightmare: The Making Of A Record Album".
  • 1992 - UK No1 Right Said Fred “Deeply Dippy” 3 w.
  • 1981 - UK No1 Buck’s Fizz “Making Your Mind Up” 3 w.
  • 1987 - USA No1 Aretha Franklin & George Michael “I Knew You Were Waiting” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје