Емисии


Љубовни песни

Прекрасен начин да се заврши понеделничката вечер. Љубов на радио, љубов во етерот, љубов од студиото на Antenna5 директно во вашите домови. Најдобрите љубовни песни се тука само за вас. Секако, вашите љубовни СМС пораки се непходни за уште подобра журка на радио.
Водител: Ерик Фокс
Термин: понеделник од 23:59
Музички времеплов
  • 1931 - Роден е Papa Dee Allen од War. 'Low Rider'
  • 1941 - Родена е соул пејачката Martha Reeves. 'Dancing In The Street' со Vandellas
  • 1950 - Роден е Richard Branson, основач на Virgin Records и на целосната Virgin империја.
  • 2004 - UK No.1 Shapeshifters 'Lola’s Theme'
  • 1972 - Членовите на Sly and the Family Stone се уапсени откако е откриено дека поседуваат марихуана.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје