5 Seconds of Summer - Valentine


Музички времеплов
  • 1961 - UK No.1 Helen Shapiro 'You Don't Know' (со 14 години Shapiro станува најмладиот сопственик на бр.1 хит).
  • 1964 - Mick Jagger добива казна од 32 фунти зашто во Ливерпул возел неосигуран и над дозволената брзина.
  • 1968 - Tom Jones доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Delilah'.
  • 1947 - Роден е Ian Anderson од Jethro Tull.
  • 1974 - USА No.1 Roberta Flack 'Feel Like Makin' Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје