Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1977 - Роден е пејачот и текстописец, поранешен армиски капетан James Blunt. (2005 UK No.1 'You're Beautiful'; 2005 UK No.1 албум 'Back To Bedlam').
  • 2004 - USА No.1 Usher feat Lil Jon & Ludacris 'Yeah'
  • 1975 - USА No.1 Average White Band 'Pick Up The Pieces'
  • 1962 - UK No.1 Elvis Presley 'Rock-A- Hula Baby / Cant Help Falling In Love'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје