Емисии


Флешбек

Можност да се присетите на старите добри хитови. Двочасовно дружење со музиката од 70-те, 80-те, 90-те во избор на Баже
Водител: Баже
Термин: сабота од 20 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'You Are The Sunshine Of My Life'
  • 2002 - Moby го добива вториот британски бр.1 албум ’18’.
  • 1960 - Родена е Yasmin Evans, попзната како Yazz.
  • 1968 - Роден е Paul Hartnoll од Orbital.
  • 1949 - Роден е Dusty Hill, басист во ZZ Top.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје