Dua Lipa - New Rules


Музички времеплов
  • 1972 - Roberta Flack започнува 5-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'First Take.'
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • 1972 - USА No.1 America 'Horse With No Name'
  • 2000 - *NSYNC создаваат нов рекорд откако милион билети за претстојната турнеја ги продаваат во еден ден. Со тоа за 24 часа заработиле 42,5 милиони долари.
  • 1995 - UK No.1 Cher, Chrissie Hynde, Neneh Cherry & Eric Clapton 'Love Can Build A Bridge'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје