Camila Cabello feat. Young Thug - Havana


Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Shaggy 'Angel'
  • 1989 - Gloria Estefan & Miami Sound Machine доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Anything For You.'
  • 1967 - USА No.1 Turtles 'Happy Together'
  • 2000 - *NSYNC создаваат нов рекорд откако милион билети за претстојната турнеја ги продаваат во еден ден. Со тоа за 24 часа заработиле 42,5 милиони долари.
  • 1951 - Родена е Maisie Williams од Boney M (1978 UK No.1 & USА No.30 'Rivers of Babylon').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје