Хит Парада 13.07.2019


1
Doin Time
Lana Del Rey
2 | 6 Недели во листата
3
2
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
| 3 Недели во листата
5
3
Schhh
Mahmut Orhan feat Irina Rimes
2 | 3 Недели во листата
0
4
Mad Love
Mabel
1 | 4 Недели во листата
7
5
You Need To Calm Down
Taylor Swift
1 | 4 Недели во листата
2
6
Now You're Gone
Tom Walker (feat. Zara Larsson)
2 | 3 Недели во листата
0
7
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
3 | Недели во листата
2
8
Higher Love
Kygo feat. Whitney Houston
1 | Недели во листата
1
9
3 Nights
Dominic Fike
10 | Недели во листата
0
10
Only Human
Jonas Brothers
| Недела во листата
1
11
Look Back At It
A Boogie Wit Da Hoodie
7 | Недели во листата
0
12
Rescue Me
One Republic
5 | Недели во листата
2
13
Medellin
Madonna & Maluma
2 | Недели во листата
0
14
Mothers Daughter
Miley Cyrus
3 | Недели во листата
1
15
I Don't Care
Ed Sheeran & Justin Bieber
1 | Недели во листата
0
16
Love Is On The Line
Jack Savoretti
4 | Недели во листата
0
17
All The Time
Zara Larsson
| Недела во листата
1
18
Barefoot In The Park
James Blake feat Rosalia
3 | Недели во листата
0
19
Call You Mine
The Chainsmokers feat. Bebe Rexha
3 | Недели во листата
1
20
Be Someone
CamelPhat X Jake Bugg
| Недела во листата
1
21
Never Really Over
Katy Perry
5 | Недели во листата
1
22
Can We Pretend
P!nk (feat. Cash Cash)
2 | Недели во листата
1
23
Life Is A Dancefloor
Shapeshifters feat. Kimberly Davis
| Недела во листата
0
24
Heaven
Avicii (feat. Chris Martin)
3 | Недели во листата
1
25
Cross Me
Ed Sheeran feat. Chance the Rapper and PnB Rock
2 | Недели во листата
1
26
Easier
5 Seconds of Summer
2 | Недели во листата
0
27
Ritual
Tiesto & Jonas Blue feat Rita Ora
2 | Недели во листата
1
28
Find U Again
Mark Ronson feat. Camila Cabello
2 | Недели во листата
1
29
Times wont change me now
Circa Waves
16 | Недели во листата
0
30
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
12 | Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1947 - Роден е Don Henley, тапанист и воклаист во Eagles и соло изведувач. 'The Boys of Summer'
  • 1973 - Роден е Daniel Jones од Savage Garden. To The Moon And Back
  • 1979 - Little Richard, сега познат како пречесниот Richard Pennman зборува за лошите духови на рокенрол музиката, изјавувајќи: 'Ако Господ може да спаси еден стар хомосексуалец како мене, може да го спаси секого'.
  • 1989 - Courtney Love стапува во брак со првиот сопруг James Moreland, вокалист во бендот Leaving Trains.
  • 1944 - Родена е Estelle Bennett од Ronettes, познати по хитот 'Be My Baby'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје