Галерии

Музички времеплов
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1945 - Роден е Ron Dante од Archies (1969 USА & UK No.1 'Sugar Sugar') и од Cufflinks (1969 UK No.4 'Tracy').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје