Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1965-во Британија издаден е синглот "For Your Love" на The Yardbirds, кој подоцна ќе стане топ10 хит од обете страни на Атлантикот.
  • 1955-Elvis Presley го има своето ТВ деби на регионалното шоу "The Louisiana Hayride".
  • 1983-USA No1 Michael Jackson – Billie Jean
  • 1963-во авионска несреќа загинува легендарната кантри пејачка Patsy Cline. Ова е еден од нејзините најголеми хитови, "Crazy"
  • 1973-во авионска несреќа загинува менаџерот на Jimmy Hendrix, Mike Jeffrie.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје