Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови и ги слушате вашите омилени песни. Комуницираме интерактивно со слушателите, ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Мики & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1968 - Британскиот ланец продавници W.H. Smiths одбива да го продава албумот на Jimi Hendrix Experience, 'Electric Ladyland', зашто на обвивката биле прикажани голи девојки.
  • 1999 - Gary Glitter добива 4-месечна затворска казна зашто даунлодирал детска порнографија од интернет.
  • 1948 - Роден е Errol Brown, вокалист во Hot Chocolate. You Sexy Thing
  • 2000 - UЅА No.1 Destiny's Child 'Independent Woman Part 1'
  • 1983 - UЅА No.1 Lionel Richie 'All Night Long' (ова станува најпродаван сингл на Motown)
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје