Топ 10 @ 10 08.04.2019


1
Rumbala
Roy Rosenfeld
| 1 Недела во листата
3
2
A Fire In The Sun
Marino Canal
| 3 Недели во листата
0
3
6 a.m. Funk (Original Mix)
Karmon
| 2 Недели во листата
0
4
Starry Night (Original Mix)
Peggy Gou
3 | 2 Недели во листата
1
5
Swimming Places (Purple Disco Machine re-work)
Julien Jabre
| 1 Недела во листата
0
6
Ardor (Original Mix)
Soul Button, Modeplex
1 | 3 Недели во листата
0
7
Noise (Original Mix)
Denis Horvat Ft Lelah
| 1 Недела во листата
1
8
Deep Feeling (Extended Mix)
Foo Funkers, Raul Osvaldini
2 | 3 Недели во листата
1
9
Got To Keep On
The Chemical Brothers
2 | 4 Недели во листата
0
10
Lanarka (Original Mix)
Sebastien Leger
2 | 4 Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • 1985 - бродвејско деби за мјузиклот “Big River” на Roger Miller.
  • 1874 - Џуљермо Маркони го пронашол радиото. Прв слушател на првата радио програма е неговата жена.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 1968 - Beatles одбиваат да настапат за англиската кралица на шоуто на фондацијата British Olympic Appeal, причина – не пеат на добротворни концерти.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје