Мак Топ 5 21.04.2019


1
Која сум јас
Thea
2 | 3 Недели во листата
14
2
Ноќ ко витез војува
Милко
1 | 3 Недели во листата
15
3
Последна минута
Дина
2 | 2 Недели во листата
5
4
Кога не си ти до мене
Наташа Малинкова
2 | 3 Недели во листата
1
5
Спомени
Горан Папаз и Танче Гроздановски
| 1 Недела во листата
2
Музички времеплов
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 1970 - USA No1 Jacksons Five “ABC” 2 w.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје