Хит Парада 20.04.2019


1
Hustle
Pink
9 | 2 Недели во листата
9
2
Chlorine
Twenty one pilots
1 | Недели во листата
4
3
By The River
Klingande
1 | Недели во листата
2
4
Bad Boy
Billie Eilish
1 | Недели во листата
5
5
Play god
Sam Fender
2 | Недели во листата
0
6
So Am I
Ava Max
5 | Недели во листата
1
7
Pretty Shining People
George Ezra
3 | Недели во листата
0
8
Lemonade Drip
Ricky Dietz
1 | Недели во листата
0
9
Leaning On Myself
Anna Of The North
3 | Недели во листата
0
10
Old Town Road
Lil Nas X feat. Billy Ray Cyrus
| Недела во листата
2
11
Unforgetable
Nico Santos
| Недели во листата
0
12
Just You And I
Tom Walker
6 | Недели во листата
0
13
No New Friends
LSD, Sia, Diplo, Labyrinth
| Недела во листата
0
14
Boom
X Ambassadors
6 | Недели во листата
0
15
Cool
Jonas Brothers
1 | Недели во листата
2
16
SOS
Avicii & Aloe Blacc
| Недела во листата
2
17
Sucker
Jonas Brothers
4 | Недели во листата
1
18
All Day And Night
Jax Jones & Martin Solveig feat. Madison Beer
1 | Недели во листата
1
19
What I Like About You
Jonas Blue feat. Theresa Rex
1 | Недели во листата
2
20
Late Night Feelings
Mark Ronson feat. Lykke Li
| Недела во листата
2
21
Kill This Love
Blackpink
| Недела во листата
3
22
Obsessed
Dynoro & Ina Wroldsen
2 | Недели во листата
2
23
What More Can I Do?
Jack Savoretti
2 | Недели во листата
0
24
Friends
Dido
5 | Недели во листата
0
25
Slow Down
Maverick Sabre and Jorja Smith
3 | Недели во листата
0
26
My Love Goes On
James Morrison feat. Joss Stone
11 | Недели во листата
0
27
Don't Worry Bout Me
Zara Larsson
4 | Недели во листата
0
28
365
Zedd & Katy Perry
12 | Недели во листата
0
29
Piece Of Your Heart
Meduza feat. Goodboys
1 | Недели во листата
0
30
I Can't Get Enough
Benny Blanco & Selena Gomez feat J Balvin & Tainy
| Недели во листата
0
Музички времеплов
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • 1968 - Beatles одбиваат да настапат за англиската кралица на шоуто на фондацијата British Olympic Appeal, причина – не пеат на добротворни концерти.
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 1974 - од претерана доза хероин, на 27 години умира Pam Morisson, вдовицата на Jim Morrison.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје