Најбарани 23.07.2019


1
Techno
Fiction
72
2
Светлина
Милко
41
3
Мајко
Гуру Харе
21
4
The Biggest Heart (Original Mix)
Roy Rosenfeld
11
5
Return To Oz (ARTBAT Remix)
Monolink
7
6
Suzan's Lunch (Original Mix)
Lost Desert, Lee Burridge
7
7
Mad Love
Mabel
7
8
Senorita
Shawn Mendes and Camila Cabello
5
9
Day 3 (Dark Matter Mix)
Be Svendsen
4
10
Elephante
Sarkis Mikael & Epstein
4
11
Hand Over Heart (Extended Mix)
Dean Mickoski ft. Shawnee Taylor
4
12
Горе или доле
ДНК
4
13
Doin Time
Lana Del Rey
4
14
Ritual
Tiesto & Jonas Blue feat Rita Ora
3
15
Cross Me
Ed Sheeran feat. Chance the Rapper and PnB Rock
2
16
Nature's Hymn (Original Mix)
B.A.X.
2
17
When The Lights Are Out (Original Mix)
Maceo Plex
2
18
Volga (Extended Mix)
M.O.S. & Bona Fide
2
19
You Need To Calm Down
Taylor Swift
2
20
Beautiful People
Ed Sheeran feat. Khalid
2
Музички времеплов
  • 2000 - Farrah Franklin ги напушта Destiny's Child по само 5 месеци членување во групата. Останатите три членки Beyonce, Kelly и Michelle изјавуваат дека Farrah не е исфрлена од групата, но заеднички се согласиле дека Farrah и Destiny's Child треба да тргнат на различни патишта.
  • 2003 - James Brown се разделува со четвртата сопруга Tomi Rae.
  • 1992 - Chicago добиваат ѕвезда на холивудската Патека на славните.
  • 1947 - Роден е пејачот и текстописец Tony Joe White. Ја напишал 'Steamy Windows', хит за Tina Turner.
  • 1970 - Роден е Sam Watters, вокалист во Color Me Bad. 'I Wanna Sex You Up'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје