Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 1989 - басистот на Rolling Stones, Bill Wyman објавува дека ќе се жени со 19 годишната Mandy Smith.
  • 1994 - USA No1 R. Kelly “Bump ‘N’ Grind” 6 w.
  • 1988 - UK No1 Pet Shop Boys “Heart” 3 w.
  • 1988 - USA No1 Billy Ocean “Get Outta My Dreams Get Into My Car” 2 w.
  • 1994 - UK No1 Take That “Everything Changes” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје