Галерии

Музички времеплов
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1970 - USA No1 Jacksons Five “ABC” 2 w.
  • 1977 - Elvis Presley настапува во Мичиген. Снимката од концертот ќе биде последното нешто снимено од Кралот.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје