Brit Awards 2005 / Earl`s Court, London

Музички времеплов
  • 1960 - роден е Roger Taylor, тапанист во Duran Duran.
  • 1977 - започнува со работа легендарната њујоршка дискотека Studio 54
  • 1982 - сред бел ден во Лос Анџелес Rod Stewart е нападнат и ограбен.
  • 1999 - Sinead O'Connor станува свештеник и го прифаќа името Мајка Bernadette Mary.
  • 1987 - USA No1 Cutting Crew “(I Just) Died in Your Arms”.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје