Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1974 - од претерана доза хероин, на 27 години умира Pam Morisson, вдовицата на Jim Morrison.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 2002 - на 30 години во сообраќајка загинува Lisa "Left Eye" Lopes, од женската Р&Б група TLC.
  • 1874 - Џуљермо Маркони го пронашол радиото. Прв слушател на првата радио програма е неговата жена.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје