Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1983 - Police го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Synchronicity', кој ги содржи хитовите 'Every Breath You Take' и 'Wrapped Around Your Finger'.
  • 1994 - Stone Temple Pilots започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Purple'.
  • 1977 - USА No.1 Marvin Gaye 'Got To Give It Up'
  • 1939 - Роден е соул пејачот Harold Melvin (1972 USА No.3 & 1974 UK No.9 'If You Don't Know Me By Know').
  • 1940 - Роден е Clint Warwick од Moody Blues (1965 UK No.1 & USА No.10 'Go Now').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје