Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1935 - Роден е соул пејачот Eddie Floyd (1966 USА No.28 & 1967 UK No.19 'Knock On Wood').
  • 1945 - Родена е пејачката и текстописец Carly Simon (1973 UK No.3 и USА No.1 'Your So Vain').
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 2000 - USА No.1 Enrique Iglesias 'Be With You'
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје