Емисии


Антена Хит Парада

Триесетте најголеми хитови на фрекфенциите на Антена 5 ги добивате спакувани на едно место. Распоредени во два часа, придонесуваат викенд шопингот да стане уште позабавен.
Водител: Тони
Термин: сабота од 14 до 16 часот
Музички времеплов
  • 2000 - како дел од ТВ шоу во Лондон, Eric Clapton за првпат по 29 години има настап со својот колега од Derek & the Dominos, Bobby Whitlock.
  • 1874 - Џуљермо Маркони го пронашол радиото. Прв слушател на првата радио програма е неговата жена.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • 1999 - откако бил застрелан неколку пати и пренесен во болница Roger Troutman починува на 47 години.
  • 1987 - UK No1 Madonna”La Isla Bonita” 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје