Емисии


Британски Топ 40

Најновиот преглед на британската single листа, единствено на Антена 5. Проверето зошто UK TOP 40 е листа според која се дефинира рејтингот на странските музички изведувачи во светски рамки.
Водител: Борис
Термин: недела од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 2000 - Eminem е прв на британската албумска листа со 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1983 - Police го добиваат 4-от британски бр.1 албум 'Synchronicity', кој ги содржи хитовите 'Every Breath You Take' и 'Wrapped Around Your Finger'.
  • 1969 - Hollies ја снимаат 'He Ain't Heavy, He's My Brother'. Elton John им свири на пијано.
  • 1963 - Роден е пејачот и текстописец Georgios Panayiotou, попзнат како George Michael.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје