Емисии


Novy Show

One hour show with DJ Tom Novy
Недела од 00:00 до 01:00
Музички времеплов
  • 1970 - USA No1 Jacksons Five “ABC” 2 w.
  • 1992 - USA No1 Kris Kross “Jump” 8 w.
  • 1968 - Beatles одбиваат да настапат за англиската кралица на шоуто на фондацијата British Olympic Appeal, причина – не пеат на добротворни концерти.
  • 1918 - родена е Ella Fitzgerald, позната по т.н. скат пеење.
  • 1964 - на билбордовата Hot 100 листа доаѓа Dionne Warwick со "Walk on By".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје