Емисии


Spinnin Session

Петок од 21:00 до 22:00
Музички времеплов
  • 1983 - Саундтракот на филмот 'Flashdance' започнува двонеделен престој на првото место на американската албумска листа.
  • 1977 - Албумот 'The Muppet Show' на Muppets доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • 1964 - UK No.1 Roy Orbison 'It's Over'
  • 1988 - Van Halen започнуваат 4-неделен престој на првото место на американската албумска листа 'OU812'.
  • 1995 - Pink Floyd го добиваат петтиот американски албумски бр.1 со ‘Pulse’.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје