Антена 5 Тим

Никифор

Никифор Стоилков

Програмски реализатор, Ди Џеј

Еден од најдобрите македонски live act DJ

djniki4100@hotmail.com
Стил
progressive - tech - house
Фаворити
Hernan Cattaneo, John Digweed, Sasha
Специјалност
DJ
Песни
Iio  Rapture (Deep Dish)
Музички времеплов
  • 1976 - The Band го имаат полседниот настап во живо.
  • 1992 - Во кината започнува да се прикажува филмот 'Телохранител' со Whitney Houston и Kevin Costner во главните улоги.
  • 2003 - Откако му е констатирана неправилна работа на срцето, Meat Loaf подложен е на операција.
  • 1989 - UK No.1 New Kids On The Block 'You Got It (The Right Stuff)'
  • 1960 - Родена е Amy Grant. USА No.1 'Baby Baby'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје