Shawn Mendes and Zedd - Lost In Japan (Remix)


Музички времеплов
  • 1996 - Гитаристот Slash објавува дека не е повеќе дел од Guns N' Roses.
  • 1970 - Michelle Gilliam од Mamas and the Papas се мажи со актерот Dennis Hopper и бракот трае цели - 8 дена.
  • 1987 - Fleetwood Mac доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Tango In The Night'.
  • 1992 - UK No.1 Boyz II Men 'End Of The Road'
  • 1990 - За време на настап во Вашингтон, Billy Idol фрлил 600 мртви риби во соблекувалната на Faith No More. Тие пак, на провокацијата возвратиле со тоа што се прошетале голи на сцената додека траел настапот на Idol.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје