Хит Парада 26.09.2020


1
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
2 | 4 Недели во листата
23
2
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
2 | 4 Недели во листата
6
3
Mood
24kGold feat Iann Dior
8 | 4 Недели во листата
12
4
Dynamite
BTS
1 | 4 Недели во листата
3582
5
All Of My Love
Raye & Young Adz
5 | 2 Недели во листата
8
6
Deep End
John Summit
5 | 6 Недели во листата
2
7
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
5 | 5 Недели во листата
3
8
Dance with me
Diplo ft. Thomas Rhett & Young Thug
2 | 5 Недели во листата
0
9
Who’s Laughing Now
Ava Max
2 | 6 Недели во листата
1
10
OK Not To Be OK
Marshmello feat Demi Lovato
16 | 2 Недели во листата
1
11
Hot Stuff
Kygo feat Donna Summer
| 1 Недела во листата
2
12
One Too Many
Keith Urban & Pink
| 1 Недела во листата
1
13
Go Crazy
Chris Brown feat Young Thug
1 | 3 Недели во листата
1
14
Take You Dancing
Jason Derulo
1 | 9 Недели во листата
2
15
Natalie Don't
RAYE
6 | 10 Недели во листата
1
16
Holy
Justin Bieber featuring Chance The Rapper
| 1 Недела во листата
3
17
Jerusalema
Master KG feat. Nomcebo Zikode
| 8 Недели во листата
2
18
Deep End Freestyle
Sleepy Hallow ft. Foushee
10 | 5 Недели во листата
0
19
Together
Sia
4 | 6 Недели во листата
0
20
Impact
SG Lewis featuring Robyn & Channel Tres
| 1 Недела во листата
0
21
Exile
Taylor Swift (feat.Bon Iver)
5 | 6 Недели во листата
3
22
Lasting Lover
Sigala feat James Arthur
4 | 2 Недели во листата
1
23
Let's Love
David Guetta feat Sia
1 | 2 Недели во листата
1
24
Giants
Dermot Kennedy
5 | 4 Недели во листата
1
25
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
4 | 4 Недели во листата
4
26
Cardigan
Taylor Swift
3 | 9 Недели во листата
7
27
Tough Pill
Izzy Bizu
3 | 6 Недели во листата
0
28
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
14 | 12 Недели во листата
1
29
Control
Zoe Wees
4 | 12 Недели во листата
0
30
Mad at Disney
Salem Ilese
10 | 3 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1977 - Elton John станува првиот музичар што е внесен во њујоршкиот Hall Of Fame на Madison Square.
  • 1944 - Роден е Scott McKenzie. 'San Francisco'
  • 1955 - Роден е Howard Hewett од Shalamar. 'A Night To Remember'
  • 1983 - Шведската пошта издава поштенска марка со Abba.
  • 1948 - Родена е Mariska Veres од Shocking Blue. 'Venus'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје