Најбарани 02.10.2020


1
Dynamite
BTS
3595
2
Обично необичен ден
Каролина Гочева
42
3
Те спомнувам
Ареа
33
4
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
25
5
Over Now
Calvin Harris x The Weeknd
24
6
Skopje Forever
Nikeja
13
7
Не ме моли
Ayana
13
8
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
12
9
Mood
24kGold feat Iann Dior
12
10
Ана
Суперхикс
10
11
All Of My Love
Raye & Young Adz
8
12
Cardigan
Taylor Swift
7
13
Be Like That
Kane Brown, Swan Lee and Khalid
6
14
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
5
15
Wave Rider
Fideles
5
16
Ice Cream
BLACKPINK feat Selena Gomez
4
17
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
3
18
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
3
19
Tick Tock
Clean Bandit feat Mabel & 24kGoldin
3
20
Holy
Justin Bieber featuring Chance The Rapper
3
Музички времеплов
  • 1945 - Роден е американскиот пејач и текстописец Don McLean. 'American Pie' -песна инспирирана од смртта на Buddy Holly.
  • 1951 - Роден е пејачот и текстописец Gordon Sumner - Sting, некогашен член на Police и легендарен соло изведувач. Englishman In New York
  • 2002 - Robbie Williams со компанијата EMI го потпишува најскапиот договор на сите времиња за еден британски музичар, вреден 80 милиони фунти. Прашан што ќе прави со толку пари, Robbie одговорил "Ќе ги бројам".
  • 1977 - Телата на Elvis Presley и на мајка му Gladys се пренесени од гробницата каде биле погребани во гробницата во Грејсленд, зашто имало науспешен обид да им бидат украдени ковчезите.
  • 1983 - Пејчката на Abba, Agnetha Faltskog е пренесена во болница поради потрес на мозокот како последица на сообраќајка во Шведска.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје